Pomoc

Jak poruszamy się po stronie?

Krok pierwszy:

Nad czatem, z zestawu przycisków wybieramy kategorię kamerek, która nas interesuje.Krok drugi:

Z menu wyboru gniazd, wybieramy to, które nas interesuje.

Serwis YT, często zmienia adresy umieszczanych filmów. Jeżeli zauważymy, że kamerka wyświetla nieaktualny przekaz, należy ją uaktualnić.

Najprostszy sposób na odświeżenie zawartości kamerek to:

1. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym polu za przyciskami na pasku linków kamerek.

2. Z menu wybór polecenia "Załaduj ponownie ramkę"

Uwaga: W zależności od przeglądarki polecenie to może być nieco różnie sformułowane. Może zdarzyć się i tak, że polecenie to znajduje się w podmenu: ramki. (trzeba poszukać)

W przeglądarce IE jest to polecenie: Odśwież.

Jak dalej zawartość kamerki się nie odświeża - to my prosimy Cię o pomoc!

Powiadom nas o tym na czaciku!

 

Ze wszystkich znanych mi darmowych programów do tworzenia zrzutów ekranowych za najlepszy uważam Greenshut. Dlatego o nim będzie tu teraz mowa.

Program ten można pobrać ze strony:

http://getgreenshot.org/downloads/

Decyzję o pobraniu pliku instalacyjnego podejmujemy kliknięciem na przycisk - "Latest stabile" Tak jak jest to pokazane na obrazku.

Przeglądarka wyświetli okno dialogowe, w którym będą dostępne przyciski wyboru metody zapisu miejsca instalacyjnego pliku programu. My wybieramy przycisk „Zapisz jako...”

Przeglądarka wyświetli kolejne okno dialogowe, tym razem „Zapisywanie jako". Jest to ważny krok, w którym podejmujemy decyzję o miejscu, w którym zapisujemy plik instalacyjny ściąganego przez nas programu. Ja proponuję wybrać „Pulpit”. Jeżeli nie jest to domyślne miejsce zapisu, należy z lewej strony okna wybrać przycisk „Pulpit”.

Jak już wszystko się uda, przystępujemy do instalacji. Mam nadzieję, że ze mną nie będzie to trudne. Wystarczy, że teraz przejdziesz do pulpitu swojego komputera i klikniesz dwukrotnie na pliku instalacyjnym. Wygląda on tak:

Wyświetlone zostanie okno „Otwieranie pliku” z aktywnym przyciskiem „Uruchom”. Nie ma na co czekać – kliknij w niego :)

Brawo!

Znowu nowe okno, tym razem wyboru języka przebiegu instalacji. Jak widzisz języka polskiego tu nie ma :(

Nie pozostaje nic innego jak kliknięcie na przycisku "Next"

Kolejne okno - w nim akceptujemy umowę licencyjną. Koniecznie zaznacz zgodę!

Kolejne okno - tym razem wyboru miejsca zapisu programu w systemie Windows. Nic nie zmieniamy, idziemy dalej - klikamy w przycisk "Next"

Proszę nie czytaj co jest napisane na moim zrzuciku, u Ciebie będzie inaczej :) Ty zapewne dowiesz się, że zostanie utworzony folder, w którym będą przechowywane pliki preferencyjne programu. No to przycisk "Next"

Jeszcze nie koniec? No, nie! Tym razem jesteś zapytany, czy czasem nie potrzebujesz dodatkowych komponentów. Masz może Dropboxa? To zaznacz pole wyboru Dropbox Plugin. Jeżeli nie wiesz, o co chodzi, nie przejmuj się i wybierz przycisk "Next"

Ale ten program ciekawski - tym razem się pyta czy ma umieścić skrót na liście poleceń menu Start? Co za pytanie? Jasne, że tak. Klikamy w przycisk „Next”

A teraz bardzo ważne pytanie: Czy program ma się uruchamiać w trakcie startu systemu Windows? Czy sam będziesz go uruchamiał z menu Start? Ja jestem wygodna więc mam zaznaczoną tę funkcję.

Upragnione ostatnie okno instalacyjne "Setup - Greenshot". Wybierz przycisk "Install".

Windows instaluje, no wreszcie. Pewnie myślisz, że to już koniec instalacji?

Nie!

Jeszcze czeka nas jeden krok.

Zobacz na pasku "Start", na dole ekranu, po prawej stronie, tuż przed zegarem są przyciski. Poszukaj strzałeczki skierowanej do góry. Kliknij w nią.

Windows wyświetli menu wyboru. Wybierz przycisk "Dostosuj"

W yświetlonym oknie dialogowym "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ikony obszaru powiadomień" odszukaj rozwijanego menu poleceń typu "Zachowania" przy ikonce Greenshota i wybierz polecenie "Pokaż ikony i powiadomienia". Kliknij w przycisk OK.

Uf, to już koniec. Zobacz jaki to fajny program :)

kliknij na przysisku Greenshot na pasku "Start"
Czy widzisz to co ja :)

Samych fajnych zrzucików Ci życzę! Do dzieła :)